Виховний
захід
Тема. Рідну землю, де живемо, Батьківщиною зовемо.
Мета: закріпити знання учнів про Україну, її символи,
розширити і поглибити поняття про те, що «я – громадянин України»; розвивати мовлення учнів, їхній кругозір, формувати громадські якості,
людяність; виховувати любов і повагу до Батьківщини - України, її символів, традицій, обрядів,до своєї рідної полтавської землі.
Обладнання : карта України, рушник, вислови
Хід заходу
І.Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми.
1.Слово вчителя.
Україна – це наша земля, наш рідний край із
славною багатовіковою історією, мудрими, талановитими людьми, з чарівною
піснею, що дивує весь світ, з невмирущими традиціями, з мальовничою природою.
Україна – це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна , земля , де ми народились,побачили , побачили світ, почули колискову пісню,рідна мова – це найдорожча у світі Батьківщина.
Україна – це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна , земля , де ми народились,побачили , побачили світ, почули колискову пісню,рідна мова – це найдорожча у світі Батьківщина.
Сьогодні ми поговоримо про нашу Батьківщину в різних площинах.
Оголошую три напрямки
діяльності нашої роботи.:
1. Україна — моя Батьківщина.
2.Полтавщина моя.
3. Полтава —
частина мого серця, моя мала Батьківщина. Рідна моя школа.
1.
Перший напрямок.
Україна
— моя Батьківщина.
Учениця читає
вірш.
Україні
Україно, рідна моя мати,
Ти вродлива і багата.
Все у тебе є :
Сині очі, чорні брови,
Русая коса.
Стан твій ніжний і дівочий
Всіх манив посеред ночі:
Турків клятих, татарву …
Чінгісхан ввірвався в хату:
Нищить все, лютує, клятий,
Хоче в крові утопити
Україну, неньку сиву,
Нас занапастити.
І поляки коси рвали,
Синів, дочок у полон брали…
Скільки горя ти зазнала,
Матінко моя?!
Але ж де взялася сила!
Всіх ти гнала і громила,
Засівала поле житом,
Щоб щасливі були діти
На твоїй землі.
І фашист топтався клятий,
Все добро вивозив з хати,
Руйнував міста і села.
Та стояла ти, на диво,
Розпростерши дужі крила,
Ворога змела!
Нас зуміла ти зігріти,
Від напасті захистити,
Золота моя!
Тож давайте в мирі жити,
Вкраїною дорожити,
Бо вона єдина в світі,
Матінка моя! Григорій Гонтар
Запитання
1. Назвіть символи української державності. ( Герб, Прапор. Гімн.)
2. Назвіть авторів Гімну України. ( М.Вербицький, П.Чубинський)
3. З чим пов’язане походження міста Київ. ( заснував Кий)
4.Які держави є
сусідами України ( Росія,
Білорусь, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Молдова, Туреччина)
5. Скільки великих і малих річок протікає територією
України (73 тисячі)
6.Назвіть три найбільші річки України .(Дніпро, Південний Буг, Сіверський Донець)
7.Яку назву мав Дніпро раніше ? (Борисфен)
8.Як називалася місцевість, де жили козаки ? (Запорізька Січ)
На завершення І етапу вчитель знайомить дітей з легендою про державні
символи України.
Дуже давно жила жінка. І було в
неї три сини. Росли вони чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові
були віддати за неї своє життя. Попідростали і вирішили піти у світ.
—
Мамо, піду я межи люди, подивлюся на світ.
—
Ну що ж , сину, йди та пам’ятай рідну домівку, а на
згадку візьми з собою золоту корону з трьома промінцями, хай в далекім краю
зігріває вона тебе.
Минув час, і завдяки своєму розумові став старший
син великим князем, бо трипроменева корона, яка зігрівала людей і вела вперед,
показувала шлях до кращого життя.
Дали першому синові ім’я Тризуб, а знак, що дала йому мати, назвали
Гербом.
Настала черга середнього сина : «Пустіть
мене, мамо, світ подивитись.» Дала йому мати в дорогу синьо-жовтий одяг. Своїми
звитяжними ділами прославляв свою матір. Одержав середній син імення Прапор.
А там, де був менший син, завжди лунала
дзвінкоголоса пісня, адже мати своєму молодшому синові подарувала соловейків
голос. І одержав син за свій джерельний голос ім’я — Гімн.
З давніх-давен люди за урочистих обставин
виконували хвалебні пісні. Слухаючи Гімн України, завжди згадуємо історію свого
народу і сповнюємося гордістю .
Лунає Гімн України.
2.Другий напрямок.
Учениця читає вірш
Полтавщина моя
Земле моя , рідна Полтавщино!
Мила солов’їна сторона,
Де цвіте любисток і калина,
Пахне чебрецем біля вікна.
Благодатні надра, пишна врода!
Аж дзвенить від сили чорнозем.
Коровай — найвища нагорода
З рушником із вишитим плющем.
Хліборобське сонце, щедра нива!
Колосяться золотом поля.
Я люблю тебе, мій край, мов диво,
В серці ніжний танок журавля.
Де синіє Ворскла у Полтаві,
Там прекрасні парки і ліси.
А дуби кремезні в вічній
славі,
Як зразки предивної краси.
Обнімають даль сині кургани,
Древньої історії сліди.
А часи козацтва та гетьманів
В пам’яті
народній назавжди.
Надія Гринь.
Запитання
1. За часів Київської Русі територія Полтавщини входила до складу якої землі ? (Переяславської)
2. Вона була заселена якими племенами ? (сіверян
і полян.)
3.Згідно із указом Сенату від 27 лютого 1802 р. була
створена Полтавська губернія, до складу якої СКІЛЬКИ спочатку входило повітів: (10
повітів Гадяцький, Золотоніський,
Кременчуцький, Лубенський, Переяславський, Пирятинський, Полтавський,
Прилуцький, Роменський, Хорольський .
У цьому ж році було створено ще 2 повіти: Костянтиноградський та Миргородський, згодом (27 березня 1803 р.) -
ще три: Зіньківський, Кобеляцький,
Лохвицький. Таким чином до складу Полтавської губернії стало входити 15
повітів загальною площею понад 43 тис.)
4. У якому році утворилася Полтавська область. (1937р.)
5. Скільки
великих і малих річок протікає територією Полтавської області? (73
річки)6. Назвіть водосховища, які є на території Полтавської області. (Кременчуцьке, Дніпродзержинське.)
7. Полтавська область багата на мінеральні води. Назвіть відомі курорти з мінеральними водами. ( Нові Санжари, Миргород, Велика Багачка, Зіньків.)
8. Назвіть сусідів Полтавської області . (Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Кіровоградська)
3. Третій
напрямок
Полтава
— частина мого серця, моя мала Батьківщина.
Рідна моя школа.
Учениця читає вірш
Цвіти веселкою, Полтаво!
Непереможна і
прекрасна,
Немов джерельце, голосна…
Полтава, ніби сонце ясне,
Немов заквітчана весна.
Тебе люблю, як неньку рідну,
Немов кохану чарівну,
Найкращу в світі, щиру й гідну!
Як я люблю тебе одну!
Моя наснага і
натхнення,
Політ яскравий
до зірок,
Вчорашнє,
завтра й сьогодення…
З тобою я
звіряю крок.
Ти місто щастя
і любові,
Даруєш мрію
осяйну
В піснях
народних, в добрім слові.
Як я люблю тебе
одну!
Цвіти веселкою ,Полтаво,
У синім небі в висоті,
Нам всім на радість і на славу
Крокуй у далі золоті.
Щоб кожен день сіяв промінням,
Нехай дитячий сміх дзвенить!
Із Господа благословенням
Щаслива буде кожна мить!
Мої думки
завжди з тобою.
Не розлучити
нас, о ні,
Як із любов’ю
і красою,
Що квітне в серці навесні.
Тебе люблю, як
неньку рідну,
Немов кохану
чарівну,
Найкращу в
світі, щиру й гідну!
Як я люблю
тебе одну!
Надія Гринь
Запитання
1.Яка дата офіційно вважається датою заснування
Полтави? (1185, 1187)
2.Які річки протікають через Полтаву? (Ворскла,
Тарапунька, Лтава під землею.)
3.Які театри Полтави ви знаєте ? ( Ляльковий театр, Полтавський обласний
драматичний театр ім. Гоголя, Аматорський театр ОЦЕВУМ)
4.Назвіть пам’ятні місця , пов’язані з іменем нашого
славетного земляка І.Котляревського (могила, парк, зупинка, вулиця, пам’ятник,
кінотеатр,літературно-меморіальний музей,музей-садиба, ліцей №1, кімнати у
школах 27, 11, 12)
5. У якому році була заснована наша
рідна школа ? (1938)
6. З якого року працює історико -
краєзнавчий музей "Стара Полтава" ? (з 2001 року).
7.Що розміщено у
коридорах школи? (експозиція
полотен, картинна галерея)
8.Скільки кабінетів
налічується у школі? ( 30 кабінетів,
кабінет директора, медпункт, спортзали, актова зала, кабінети психолога,
педагога організатора.)
На завершення третього етапу звучить пісня, присвячена школі « Гімн школи»
Учитель.
Діти, сьогодні ми з вами подолали ще одну сходинку свого зростання як
громадянина своєї держави. Бути громадянином
— це щоденне підтвердження своїми добрими справами.
Немає коментарів:
Дописати коментар